Creo Parametric

Nieskończone możliwości projektowania 3D
Econocap wdraża i sprzedaje oprogramowanie PTC takie jak CREO, Windchill i oprogramowanie Link-it i Moldex3D wspomagajace projektowanie produktów przemysłowych CAD

CREO PARAMETRIC JEST PODSTAWOWYM PARAMETRYCZNYM ROZWIĄZANIEM 3D CAD DAJĄCYM TWOJEMU PRZEDSIĘBIORSTWU DOKŁADNIE TO CZEGO POTRZEBUJE: WYDAJNY, SKALOWALNY ZESTAW NARZĘDZI POSIADAJĄCY WIĘCEJ MOCY I ELASTYCZNOŚCI ABY PRZYSPIESZYĆ PROCESU POWSTAWANIA PRODUKTU.

Biura inżynierskie stają przed niekończącymi się wyzwaniami starając się stworzyć przełomowy produkt. Muszą podołać wymagającym procesom technicznym i poradzić sobie z przepływem informacji pomiędzy rozproszonymi oddziałami. W przeszłości, przedsiębiorstwa szukające największych korzyści z zastosowania systemu CAD mogły zdecydować się na narzędzie łatwe w obsłudze, ale mało wydajne, nie oferujące wystarczających możliwości lub oprzeć się na skomplikowanych narzędziach dedykowanych dla wąskiej grupy specjalistów.

Creo Parametric to proste w użyciu, ale potężne narzędzie zezwalające na tworzenie wspaniałych produktów bez kompromisu. Creo Parametric pozwala na stworzenie najwyższej jakości modeli cyfrowych, zapewnia także zespołom konstruktorskim stały dostęp do wszelkich potrzebnych danych – rysunków koncepcyjnych, analiz, obróbki, narzędzi- poprzez łącza internetowe. Na domiar tego za pomocą Creo Parametric najwyższej jakości modele cyfrowe są w pełni parametryczne, więc zmiany nanoszone na którymkolwiek etapie są automatycznie nanoszone na całą dokumentację. W ten sposób można uzyskać pewne cyfrowe modele produktu przed zainwestowaniem pracy i materiałów do ich wytworzenia

Nieskończone możliwości Creo Parametric w akcji!

Moduł do planowania wariantów produktu w Creo 3.0.

Swoboda projektowania Creo Parametric

Nowe funkcjonalności Creo 3.0!

Parametryczne, asocjatywne modelowanie produktu.
Każda wielkość (wymiar, liczba kopii, kolor itp.) jest parametrem, do którego istnieje możliwość odwołania symbolicznego i zawarcia jej np. w równaniu. Dzięki pełnej asocjatywności każda zmiana przeprowadzona na dowolnym etapie projektowania produktu automatycznie propaguje się na wszystkie inne fazy procesu.

 

Budowę złożeń i modelowanie w złożeniu.
Creo Parametric oferuje inteligentny system modelowania oparty na intuicyjnych i parametrycznych atrybutach, które dopasowują się do intencji użytkownika oraz odpowiednio reagują na wprowadzane zmiany. Umożliwia to szybką analizę wielu koncepcji. Pełna asocjatywność zapewnia propagację zmian w całym modelu i całej dokumentacji, np. złożeniach, dokumentacji konstrukcyjnej, specyfikacjach i listach materiałowych, aż do regeneracji informacji technologicznych.

 


Tworzenie elementów blaszanych oraz automatyczną generację rozwinięć.

System oferuje unikalny zestaw narzędzi do tworzenia cech specyficznych dla konstrukcji blaszanych: ściany, gięcia, stemple, karby, formy i kształtowniki, podcięcia, oraz tablice gięcia, wzorce, wprowadzanie własnych, zakładowych reguł gięcia i cięcia, etc.

 

Generowanie fotorealistycznych obrazów części oraz zespołów.
Creo Parametric dostarcza narzędzi do łatwej generacji fotorealistycznych obrazów doskonałej formy komunikacji z działem handlowym oraz marketingowym dającej możliwość obejrzenia produktu bez posiadania rzeczywistego prototypu.

 

Projektowanie mechanizmów oraz tworzenie animacji.
W skład pakietu podstawowego wchodzą również narzędzia do projektowania mechanizmów (MDX) oraz do tworzenia realistycznych animacji elementów ruchomych (DAO). Dzięki zastosowaniu całej gamy ruchomych więzów w parach kinematycznych, istnieje możliwość przedstawienia każdego ruchu mechanizmu oraz przeanalizowania go pod względem kolizji.

 


Tworzenie wszelkiej dokumentacji technicznej.

Automatyczne tworzenie raportów, specyfikacji oraz list materiałowych;
Creo Parametric zapewnia możliwość tworzenia inteligentnej, automatycznie generowanej dokumentacji technicznej, w szczególności: inteligentne, dopasowane do potrzeb zakładu tabelki, wszelkie rzuty, przekroje, kłady, wyrwania, etc.; automatyczne wymiarowanie, automatycznie generowane listy i raporty (np. specyfikacje materiałowe), oraz wiele innych.

 

Analiza wytrzymałościowa metodą elementów skończonych (MES)
Tworzenie analiz i optymalizacji konstrukcji pod względem wytrzymałości mechanicznej oraz termicznej.

Frezowanie 2,5 osiowe.
Tworzenie technologii obróbki na frezarkach z możliwością frezowania w 2,5 osiach. Dostępne jest narzędzie do samodzielnego tworzenia postprocesorów (G-Post). Jako przykład dostarczony jest postprocesor dla sterowania Fanuc

 


Analiza ergonomii.

Możliwość przeprowadzania analizy ergonomii powstającego produktu dzięki zastosowaniu sylwetki człowieka i sprawdzeniu komfortu pracy poprzez analizę odpowiednich parametrów wydolności i sprawności człowieka.

 

Projektowanie elementów i zespołów spawanych.
System zapewnia wiele użytecznych funkcji dedykowanych do połączeń spawanych, automatyzując przygotowywanie dokumentacji oraz udostępniając informacje jak masy spawów, luzy, kolizje, etc. Użytkownik określa wymagania dotyczące spawanych krawędzi (typ spawu, łączone powierzchnie, parametry procesu), a system automatycznie tworzy odpowiednie atrybuty spawania. Gdy model się zmienia, automatycznie zmieniają się parametry spoin.

 

Modelowanie koncepcyjne


Freestyle
jest nowym narzędziem służącym do szybszego, łatwiejszego oraz bardziej intuicyjnego tworzenia nawet bardzo skomplikowanych kształtów.  Dzięki zastosowaniu techniki swobodnego kształtowania geometrii poprzez przeciąganie jej wybranych sekcji, pozwala skupić się konstruktorowi raczej na formie niż na sposobie tworzenia. W efekcie działania tej cechy otrzymujemy

w pełni funkcjonalną powierzchnię wysokiej jakości, którą możemy kształtować tak jak każdą inną powierzchnię w Creo. Powyższe cechy zadecydowały, że narzędzie to znalazło główne zastosowanie w projektowaniu koncepcyjnym, choć może być również z powodzeniem wykorzystywane w wielu innych zastosowaniach.

 

Modelowanie bezpośrednie

Creo Parametric daje nam do dyspozycji zestaw nowych funkcjonalności zgrupowanych w ramach pakietu Flexible modeling
i realizujących koncepcję projektowania elastycznego.  Zasadniczą cechą tych funkcjonalności jest to, że umożliwia dokonywanie zmiany w istniejącym modelu w oparciu o jego geometrię. To czyni je niezwykle przydatnymi zwłaszcza jeśli potrzebujemy zmodyfikować skomplikowany, parametryczny model, w którym referencje cech geometrycznych są trudne do zrozumienia.Flexible Modeling daje nam w takim przypadku swobodę modyfikowania kształtu modelu bez niedogodności związanych ze zrywaniem istniejących w nim relacji. Dodatkowym atutem jest unikalna w tym zakresie możliwość modyfikowania modeli zaimportowanych z innych CAD-ów. Flexible modeling pozwoli ci zaoszczędzić czas potrzebny na zmodyfikowanie modelu oraz wyeliminuje błędy, które często towarzyszą tym zmianom.

 

Wymianę informacji z innymi systemami CAD/CAM.
Creo Parametric umożliwia wymianę informacji w niemal wszystkich dostępnych formatach CAD/CAM: IGES, STEP, VDA, NEUTRAL, DXF, DWG, SLA, VRML, etc.

 

Komunikację w standardach internetowych (VRML, HTML, Java)

Bardziej wydajny proces udoskonalenia produktu poprzez automatyczny dostęp do informacji i wszelkich zasobów

 

Creo Parametric jest najkorzystniejszym rozwiązaniem pod względem szybkości i jakości Poprzez elastyczny przepływ pracy i łatwy interfejs użytkownika Creo Parametric poprawia wydajność inżynierów jak żaden inny system do projektowania 3D. W oparciu o doświadczenie jakie firma PTC zdobyła dzięki wieloletniej współpracy z różnymi przedsiębiorstwami, zaopatrzyła system Creo w możliwość modelowania bezpośredniego poprzez chwytanie i przyciąganie, możliwość podglądu zmian geometrii przed ich końcowym zaakceptowaniem. Dodatkowo Creo Parametric jest oparty na standardzie Windows Ul co zapewnia natychmiastową dostępność dla użytkownika i rozszerzenie tych standardów do specyficznych wyzwań projektowania 3D.

 

Indywidualni przedsiębiorcy inwestują w systemy do wspomaganego komputerowo projektowania i inne technologie. Te inwestycje nie zawsze okazują się trafione. Brak współpracy, niedociągnięcia w możliwościach programowych, uboga funkcjonalność, brak spójności na linii koncepcja – projekt – linia produkcyjna, wszystko to hamuje zespoły inżynierskie i nie pozwala na wytwarzanie wysokiej jakości cyfrowych modeli tak efektywnie jak by to było wskazane.

 

Kluczowe korzyści

 

Możliwość szybkiego stworzenia produktów najbardziej innowacyjnych i najlepszej jakości

Przyspieszenie projektowania koncepcyjnego za pomocą funkcji FreeStyle

 Zwiększenie wydajności poprzez efektywniejsze i bardziej elastyczne możliwości projektowania 3D

Zwiekszenie jakości modelów, powtórne wykorzystanie części rodzimych i wykorzystanie danych z innych programów CAD

Redukcja błędów w modelach

Łatwość projektowania powierzchniowego

Łatwość rozbudowy systemu

 

Nieograniczona skalowalność Creo Parametric oznacza łatwość w dodawaniu nowych użytkowników, nowych modułów i możliwości, gdy przedsiębiorstwo rozrasta się, a twoje potrzeby stają się większe. Przy tym nigdy nie ma zagrożenia importem niekompatybilnych danych czy potrzeby nauki nowego interfejsu.

 

Rozszerzenia systemu Creo Parametric dostarczają jeszcze więcej nowych możliwości takich jak: 3D CAD – Narzędzie do zaawansowanego projektowania Creo dostarcza szereg zaawansowanych, wyspecjalizowanych funkcjonalności aby sprostać szerokim potrzebom projektantów. Począwszy od zarysu projektu do sprawdzenia go na cyfrowym modelu ludzkim. Rozszerzenia Creo pozwalają na stworzenie jak najdokładniejszego projektu w środowisku 3D.

 

– Creo Flexible Modeling Extension

– Creo Advanced Assembly Extension

– Creo ECAD

– MCAD Collaboration Extension

– Creo Expert Framework Extension

– Creo Manikin Extension

– Creo Piping and Cabling Extension

 

Rozszerzenia 3D CAID Creo dostarcza funkcjonalności, potrzebnych do stworzenia niepowtarzalnych kształtów , powierzchni, do nadania estetyki twoim projektom. Wyzwól swoja kreatywność i pokaż swoje projekty „ w jak najlepszym świetle” z produktami Creo CAID.

– Creo Interactive Surface Design Extension

– Creo Advanced Rendering Extension

– Creo Reverse Engineering Extension

 

Rozszerzenia 3D CAE

Weryfikacja wyników we wstępnej fazie tworzenia pozwala na uzyskanie końcowego rezultatu szybciej. Dlatego Creo dostarcza inżynierom szeroką gamę zintegrowanych możliwości do symulacji i analiz przez co można ufać zaprojektowanemu urządzeniu.

– Creo Simulatio Extension

• Creo Advanced Simulation Extension • Creo Behavioral modeling Extension • Creo Fatigue Advisor

• Creo Mechanism Dynamics Extension

• Creo Plastic Advisor

• Creo Spark Analysis Extension

• Creo Tolerance Analysis Extension

 

Rozszerzenia 3D CAM

Usprawnione projektowanie narzędzi i linii produkcyjnych powoduje szybsze pojawianie się produktu na rynku. Rozwiązania NC i Tooling w Creo dostarczają szeregu możliwości do projektowania form wtryskowych, oprzyrządowania, tłoczników, usprawniają procesy obróbcze. W ten sposób wykorzystując dane 3D można zaoszczędzić czas i zredukować błędy

• Creo Progressive Die Extension

• Creo Expert Moldbase Extension

• Creo NC Sheetmetal Extension

• Creo Prismatic and Multi-Surface Milling Extension

• Creo Production Machining Extension

• Creo Complete Machining Extension

• Creo Complete Mold Design Extension

• Creo Computer-Aided Verification Extension

• Creo Tool Design Extension

 

Multi CAD wymiana danych i inne produkty Creo Parametric zapewnia wymianę rodzimych danych z innymi formatami 2D i 3D. Poniższe rozszerzenia zapewniają asocjatywną współpracę formatów, dają możliwości zarządzania cyfrowymi danymi dla ochrony własności intelektualnej, koordynację rozproszonych procesów, współpracę z innymi aplikacjami itp.

– Creo Rights Management Extension

– Creo Distributed Batch Extension

– Creo Interface for CADD 5

– Creo Interface for CATIA V4

– Creo Interface for CATIA V5

– Creo Interface for JT

– Creo Interface for NX

– Creo Legacy Data Migration Extension – Creo Toolkit

– GRANITE Interoperability Kernel

Komplet rozwiązań do projektowania na jednej, zintegrowanej platformie.

 

Firmy konstrukcyjne oraz przedsiębiorstwa produkcyjne stoją przed ogromną presją modernizacji swoich produktów w coraz krótszym czasie bez uszczerbku na jakości czy innowacji. W procesie tym uczestniczy wiele osób: specjaliści od marketingu, projektanci przemysłowi, inżynierowie, analitycy, menedżerowie, serwisanci i wielu innych. Każdy z nich potrzebuje narzędzi do projektowania skomponowanych dla jego indywidualnych potrzeb, ale również jak najlepiej współpracujących ze sobą w celu zmaksymalizowania wydajności i zminimalizowania czasu powstawania produktów.

 

Creo gwarantuje wszystkim zaangażowanym w proces współpracującym – odpowiednie narzędzia potrzebne do stworzenia projektów najlepszej jakości w jak najkrótszym czasie. Nieograniczone możliwości Creo pozwalają na dodawanie nowych użytkowników, nowych aplikacji, rozszerzanie możliwości wraz ze wzrostem potrzeb przedsiębiorstwa.

 

PTC, oprogramowanie 3D CAD może współpracować z różnymi innymi systemami skomponowanymi napotrzeby systemu rozwoju produktu również z systemem Windchill służącym do zarządzania wszelkimi procesami, Mathcad – do tworzenia inżynierskich arkuszy kalkulacyjnych, czy Arbortext – dla dynamicznego przepływu informacji.